اللى عايزة تظبط مصروف البيت تتفضل بسرعة لو سمحت

&Nada& 17-12-2009 1,060 رد 338,937 مشاهدة
ن
كوباية مايه;10883519:
قبل ما امشى عايزه اعرف كيلو الرز بكام والمكرونه الكيس بكام واللحمه الكيلو بردو بكام عشان انا عملتها تقديريه كدا واضايقت جداااااااا من النتيجه


اللى اعرفة ان كيلو اللحمه مابين 45 و 50

كوباية مايه;10883643:
:'(:'(:'(

بصى انا حسبتها ازاى: اللحوم : 4 كيلو فى الشهر = 150 جنيه(4 * 40 = 160 )
الطيور : 4 فرخات صحيحه ويلو بانيه = 110(مش انتي قلتي الفرخة ب 10 يبقى 110 دة كتير )
الارز : 3 كيلو فى الشهر = 10 جنيه
المكرونه انا عملتها تقديريه ب 15 جنيه فى الشهر
الخطار: 50 جنيه اسبوعيا= 200 جنيه
العيش = 30 جنيه
الالبان = انا بشرب تقريبا 10 كيلو وباللى بستخمه كمان فى الاكل = 30 جنيه( ادة كيلو اللبن ب 3 جنيه بس ؟)
الاجبان ' احنا ملناش فيها اصلا بس تقريبا بنجيب ب 20 جنيه بس

المجموع بقى : 150+110+10+15+200+30+30_20=565 :'(


الاستهلاك: الكهربا = 100 جنيه تقريبا
النت = 45 جنيه
المايه = 15 جنيه
التليفون 20 جنيه فى الشهر وانا اصلا مش بستخدمه عشان معرفش حد فى البلد دى اكلمه

المجموع بقى : 100+45+15+20=180 :|:|

الصدق: 15 جنيه
التوفير اليومى : 45 جنيه
التوفير الاسبوعى 50 جنيه
الطواريئ:150 جنيه

المجموع بقى:15+45+50+150 =260 :confused::confused:


المجموع الكلى بقى: 565 +180+260= 1005 :badly::badly::badly::badly::badly::badly:


بقلكم ايه لو انا كاتبه حاجات غلط يقولى لانى عملاها تقديريه لانى مش بنزل من االبيت اصلا فا معرفش اسعار الحاجات كام وكمان لو انا كدا حسباها غلط قولولى ولو فى اى اقتراحات يااااااااااريييييييييييييت :hysterical::hysterical::hysterical::hysterical::hysterical:


هو في حاجات كتير ناقصه

زي المنظفات كلها والفطار والعشا فين الوجبتين دول ؟

nemonamanemo;10883983:
انا بقي ليا استفسار هو انتوا ازاي بتقسموا نص كيلو لحمه علي يومين انا بيطلعلي 6 حتت صغيرين


يبقى دة اكيد مش نص كيلو بجد

انا بجيب النص كيلو بيكون 8 قطع كويسين مش صغيرين

nanoo99;10884107:
اااااااااااااااااااااااكيد واسالونى انا والله والله والله الشقه عندى كانت مقفوله 8 شهور وعلى الطول النور 95 والغاز 25 والتلفون 100
بالرغم ان مفيش اى استهلاك خاااااااااااااااااالص وسلت على الموضوع دا قالو اصل ساكن الجوهره من الاقطاعين؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟


يعني ايه مفهمتش يقصدوا ايه

little_princess20;10884231:
فجاءه وبدون مقدمات خاااالص بقيتى حامل هههههههههههههههههههههههههههههههههههههههه

ربنا يكون فى عونا كلنا

تعرفوا ان صنيه البطاطس المحشيه بتبقى لذيذه وموفره فى اللحمه عن اكلات كتير بجد ماما بتعملها بتبقى روعه وطعمها ملوش حل وبتوفر فى اللحمه المفرومه مقارنه بغيرها وفى ناس بتضيف ليها اضافات غير اللحمه بازلاء وجبنه بتبقى الذ فى الطعم واكثر فى التوفير.
ايه رائيكم اننا نشترى فى الارز كميه بتكفى ب6 شهور وكمان السمنه والزيت والسكر والكبريت والملح والكمون والكزبره والفلفل الاسود والقرنفل وبعض التوابل(مش مفروم يتفرم فقط عند الاستخدام)والمكرونه والشعريه والحاجات دى . وبعض المنظفات و الاريال والصابون لانها ملهاش تاريخ صلاحيه ينتهى قريب وخزين فى البيت.


بس دة كدة عايز ميزانيه كبيرة اوي في الاول معتقدتش انه هينفع



انا امبارح صرفت في كلام فاضي تاني بردوا مفيش فايدة :thumbs_down::thumbs_down:

ا
الموضوع حلو اوى وعجبنى وانشاء الله احاول اظبط
نفسى من الشهر اللى جاى عشان العمليه مخرفه
معايا بقالها شهرين وربنا يستر بقى
ا
اقتباس المشاركة الأساسية كتبها كوباية مايه :'(:'(:'(

بصى انا حسبتها ازاى: اللحوم : 4 كيلو فى الشهر = 150 جنيه(4 * 40 = 160 )
الطيور : 4 فرخات صحيحه ويلو بانيه = 110(مش انتي قلتي الفرخة ب 10 يبقى 110 دة كتير )
الارز : 3 كيلو فى الشهر = 10 جنيه
المكرونه انا عملتها تقديريه ب 15 جنيه فى الشهر
الخطار: 50 جنيه اسبوعيا= 200 جنيه
العيش = 30 جنيه
الالبان = انا بشرب تقريبا 10 كيلو وباللى بستخمه كمان فى الاكل = 30 جنيه( ادة كيلو اللبن ب 3 جنيه بس ؟)
الاجبان ' احنا ملناش فيها اصلا بس تقريبا بنجيب ب 20 جنيه بس

المجموع بقى : 150+110+10+15+200+30+30_20=565 :'(


الاستهلاك: الكهربا = 100 جنيه تقريبا
النت = 45 جنيه
المايه = 15 جنيه
التليفون 20 جنيه فى الشهر وانا اصلا مش بستخدمه عشان معرفش حد فى البلد دى اكلمه

المجموع بقى : 100+45+15+20=180 :|:|

الصدق: 15 جنيه
التوفير اليومى : 45 جنيه
التوفير الاسبوعى 50 جنيه
الطواريئ:150 جنيه

المجموع بقى:15+45+50+150 =260 :confused::confused:


المجموع الكلى بقى: 565 +180+260= 1005 :badly::badly::badly::badly::badly::badly:


بقلكم ايه لو انا كاتبه حاجات غلط يقولى لانى عملاها تقديريه لانى مش بنزل من االبيت اصلا فا معرفش اسعار الحاجات كام وكمان لو انا كدا حسباها غلط قولولى ولو فى اى اقتراحات يااااااااااريييييييييييييت :hysterical::hysterical::hysterical::hysterical::h ysterical:




اه كاتبه اللبن الكيلو مش ب 3 جنيه :mad: الكيلو من السوبر ماركت ب 4.5جنيه وفيه ناس بتبيعه ب 5 جنيه يعنى ممكن تستخدمى لبن من 45 الى 50 جنيه فى الشهر

والفراخ حاليا الكيلو ب 9.5جنيه
ا
hoobie;10883743:
بسبس والله في صيف شتا بس بصراحه في الشتا اقصى حاجه 300 لكن الصيف احيانا بتوصل 450 بسبب التكيفات فعلا ..الراجل بتاع الكهربا بيقول ان السخان بيسحب كهربا كتير بس مش مقتنعه ان حاسه انهم فيمصلحة الكهربا بيسرقوا


شوفى ياقمر هو سخان الكهربا ء بيسحب بالعبيط :| انا مجربها ولو عندك غلايه بالكهرباء او اى جهاز زى فرن او شوايه بتسخن على الكهرباء فهمانى بيخلى العداد يلف بهبل :confused: لكن لو مفيش الحاجات دى ممكن تقدمى على تغير العداد وياريت لو تغيرى السخان بسخان غاز احسن 100 مره انا غيرته وارتحت منه ومن قرفه بصراحه :)
ا
nemonamanemo;10884121:
طيب حد يقولي بيطلع كام قطعه؟؟


الكيلو معايا بيطلع 10 او 11 قطعه كبار بقطعه وبستعمل الكيلو 3 مرات يدوب وعشان عندى بعمل الاكل على قد اليوم عشان لو بات مش بيتاكل وانا وجوزى بس لان بنتى بتاكل الحته بالعافيه معانا وابنى لسه صغير ملوش فى اللحمه اوى ممكن يدوق وبس
R
كوباية مايه;10883643:
:'(:'(:'(

بصى انا حسبتها ازاى: اللحوم : 4 كيلو فى الشهر = 150 جنيه
حاسة ان 4 كيلو فى الشهر كتير و بعدين لو 4 كيلو هتدخل فى 200 جنيه على الاقل الكيلو مش بيقل عن 50
الطيور : 4 فرخات صحيحه ويلو بانيه = 110

الارز : 3 كيلو فى الشهر = 10 جنيه
المكرونه انا عملتها تقديريه ب 15 جنيه فى الشهر
الخطار: 50 جنيه اسبوعيا= 200 جنيه
ده ممكن يكفى خضار و فاكهة على ما اعتقد
العيش = 30 جنيه
الالبان = انا بشرب تقريبا 10 كيلو وباللى بستخمه كمان فى الاكل = 30 جنيه
ده مستحيل كيلو اللبن ب 5 جنيه و المعلب تقريبا ب 6 و نص يعنى مش هتقل عن 60 جنيه هو انتو بتجيبوا اللبن ابو 3 جنية ده منين ؟؟
الاجبان ' احنا ملناش فيها اصلا بس تقريبا بنجيب ب 20 جنيه بس
ممكن نبحبحها شويه و نخليها 50
المجموع بقى : 150+110+10+15+200+30+30_20=565 :'(


الاستهلاك: الكهربا = 100 جنيه تقريبا
النت = 45 جنيه
المايه = 15 جنيه
التليفون 20 جنيه فى الشهر وانا اصلا مش بستخدمه عشان معرفش حد فى البلد دى اكلمه

المجموع بقى : 100+45+15+20=180 :|:|

الصدق: 15 جنيه
التوفير اليومى : 45 جنيه
التوفير الاسبوعى 50 جنيه
الطواريئ:150 جنيه

المجموع بقى:15+45+50+150 =260 :confused::confused:


المجموع الكلى بقى: 565 +180+260= 1005 :badly::badly::badly::badly::badly::badly:


بقلكم ايه لو انا كاتبه حاجات غلط يقولى لانى عملاها تقديريه لانى مش بنزل من االبيت اصلا فا معرفش اسعار الحاجات كام وكمان لو انا كدا حسباها غلط قولولى ولو فى اى اقتراحات يااااااااااريييييييييييييت :hysterical::hysterical::hysterical::hysterical::hysterical:





nemonamanemo;10883983:
انا بقي ليا استفسار هو انتوا ازاي بتقسموا نص كيلو لحمه علي يومين انا بيطلعلي 6 حتت صغيرين[/

بصى يا نيمو من الاول خلى الجزار يقسملك الكيلو فى طبقين انا عندى بيعمل كده من نفسه و ما شاء الله بيطلع كتير انا مش عارفة كام حتة بس النص كيلو مش اقل من 6 او 8 قطع

QUOTE]

[QUOTE=nanosa311;10884207]
موضوع جامد جدا من ساعة اما اتجاوزت وانا بحاول اعمل كدة ومفيش فايدة

جوزى مش مدينى فرصة ابدا لانة ايدة مخرومة وبيجيب حجات طول الوقت مالهاش لزمة(لذيذ قوى)

ههههههههههههه

وموضوع الحصالة دة انا كنت بعملة وجوزى كان بياخد اللى فية يوم الجمعة ويتصدق بية الحمدلله

بس معرفش الحصالة راحت فين

ههههههههههه


الحصالة راحت فين ينفع اسم فيلم و الله ههههه:p



shimaaafifi;10884609:
بنات انا نفسيا متدمره ادعولى بجد من قلبكم


ربنا يفك كربك و يريح باللك يا رب
ن
يا بنات عايزين نشجع بعض ونبدا من اول الشهر كل وحدة تحط ميزانيتها وهي وشاطرتها بقى واخر الشهر كل وحدة تقول وفرت كام

وكل يوم نتابع مع بعض ونفكر بعض اننا مانشتريش حاجات مش عايزينها ضروري

لان بجد انا عايزة الشهر الجاي دة ان شاء الله اوفر منه جامد على قد ما اقدر

فعايزين نساعد بعض على الموضوع دة
أ
ناني فيبس;10885132:
اللى اعرفة ان كيلو اللحمه مابين 45 و 50



هو في حاجات كتير ناقصه

زي المنظفات كلها والفطار والعشا فين الوجبتين دول ؟



يبقى دة اكيد مش نص كيلو بجد

انا بجيب النص كيلو بيكون 8 قطع كويسين مش صغيرين



يعني ايه مفهمتش يقصدوا ايه



بس دة كدة عايز ميزانيه كبيرة اوي في الاول معتقدتش انه هينفع



انا امبارح صرفت في كلام فاضي تاني بردوا مفيش فايدة :thumbs_down::thumbs_down:



بصى يا ستى اولا الفرخه ب 10 جنيه دى بقولك مش دايماااااا يعنى لما ساعات بيجيبهالى كدا ومينفعش اعتمد على السعر دا خالص مدام مش من الثوابت


بالنسبه للفطار والعشان احنا عندنا هنا بنفطر شاى وبسكويت او كيكه او دا معندناش فطار فطار دى والعشا فى الغالب بيبقى سندوتشات جبنه لان جوزى بيحب يتعشى ويفطر خفيييييييييييف


انا اه الراجل بيبجلى اللبن الكيلو ب 3 جنيه وساعات 3 جنيه ونص ولغاية باب البيت كمان :thumbs_up:
أ
معلش يا بنات عشان فى بس حاجه انا كاتبه الاسعار اللى ععندى هنا انا فى الصعيد وعندى حاجات ارخص بشويه يعنى انا سئلت جوزى قالى انه بيجيب اللحمه الكيلو ب 37 جنيه ونص والجبنه بيجيب الكيلو ب 20 جنيه بردو واللبن انا اللى بجيبه من الراجل بقى بنفسى وبدفعله 3 جنيه والله وساعات 3 ونص بالكتير اوى ومره قالى ب 4 وحمايا عرف راح هزقه وقاله انت بتنصب :D

وبعدين انا هنا معنديش حاجه اسمها بوفتيك ولا الحوارات دى انا جوزى بيجيبلى اللحمه كدا قطعه كبيييره بطلع منها بقى انا البوفتيك واللحمه المفرومه وبطلع منها الطبخ وكباب الحله وكله :|


الفراخ بقى زى ما قولتلكم ساعات لما بيبقى معدى على مزارع فيها فراخ حلوه بيجيبلى منها وبيبقى الكيلو ب 7 جنيه عشان جوز دكتور بيطرى فا كل دول بيجاملوه يعنى بس مش اكتر :!!:

بجد حسستونى انى بخيله بس دى الاسعار والله :(:(:(:(:(
k
ميتسي
الجلوية مستوى المعيشه فيها عالي فعلا عشان هي راقية
احنا كنا ساكنين فيها :)

اوعي تكوني بتجيبي حاجتك من كائن
ده غالي جدا هههههه
وافتكر ان كان في محل خضار هناك كانت اسعاره كويسة مش سوبر ماركت هو لا محل

والسمك فعلا رخيص ف الدمام
ومش لازم تنزلي القطيف
لو ليكي ف السمك اوي ممكن تروحي سيهات وتجيبي كمية
بس احنا كنا بنجيب كل مانحتاج بس
من محل جنبنا
k
لا مش بخيلة يابسبس ولا حاجه
ماحنا كمان هنا الاسعار عندنا ارخص من الي البنات كاتبينها :) عادي يعني

انا بقى لحد دلوقتي ماشية كويس من اول الاسبوع
جبت رز خمسة كيلو ب11.5
وفرخه اتنين كيلو وربع عملت عشرين جنيه الا ربع بالظبط ههههههههه
عملت نصها بانيه ونصها الوراك سبته
وماخلصناش البانيه كمان ههههههههههه احنا اساسا كيلو البانيه بيتعمل عندنا على اربع مرات على الاقل
انا وماما بس ماتنسوش هههههههه

وحبت موز جميييييل من الي ريحته حلوة ده
جبت الكيلو ب4
وجبت كيلو بس

وجبت بلح الكيلو ب3

وجبت طماطم اتنين كيلو الكيلو ب2 جنيه

كدا الحمد لله الاسبوع قرب يخلص وانا ماشية كويس
أ
kitty_kity;10887560:
لا مش بخيلة يابسبس ولا حاجه
ماحنا كمان هنا الاسعار عندنا ارخص من الي البنات كاتبينها :) عادي يعني

انا بقى لحد دلوقتي ماشية كويس من اول الاسبوع
جبت رز خمسة كيلو ب11.5
وفرخه اتنين كيلو وربع عملت عشرين جنيه الا ربع بالظبط ههههههههه
عملت نصها بانيه ونصها الوراك سبته
وماخلصناش البانيه كمان ههههههههههه احنا اساسا كيلو البانيه بيتعمل عندنا على اربع مرات على الاقل
انا وماما بس ماتنسوش هههههههه

وحبت موز جميييييل من الي ريحته حلوة ده
جبت الكيلو ب4
وجبت كيلو بس

وجبت بلح الكيلو ب3

وجبت طماطم اتنين كيلو الكيلو ب2 جنيه

كدا الحمد لله الاسبوع قرب يخلص وانا ماشية كويس


قوليلى الرز اسمه ايه؟؟؟ وانا عندى الطماطم الكيلو ب جنيه ونص بس :p:p:p
k
ألرز اسمه كنوز ياجميل

وبالنسبة للطماطم احنا نعتبر منطقة سياحية ف طنطا هههههههههه الاستاد ده اغلى منطقة تقريبا
لانه بعيد وجديد
ومفيهوش سوق
في قصادنا سوق ف منطقة شعبية شوية بعدي بس الطريق السريع بس انا عمري مارحته
أ
ممممممممممممم طيب حلو الارز دا انا بجيب شكارة الرز على بعضها ب 15 جنيه يعنى الكيلو ب 3 جنيه تقريبا فا مش عارفه غالى دا ولا لأ بس الرزايه تحفه بصراحه بحسها رز بسمتى
*
عقدتوني :(

انا هعيط بجد

انا مش هتاعرف امسك ربع جنية حتى مش مصروف

انا مبعرفش اشتري من البقال اصلاً


لأ مش هتجوز خلاص يفتح الله :D
ن
كوباية مايه;10887506:
معلش يا بنات عشان فى بس حاجه انا كاتبه الاسعار اللى ععندى هنا انا فى الصعيد وعندى حاجات ارخص بشويه يعنى انا سئلت جوزى قالى انه بيجيب اللحمه الكيلو ب 37 جنيه ونص والجبنه بيجيب الكيلو ب 20 جنيه بردو واللبن انا اللى بجيبه من الراجل بقى بنفسى وبدفعله 3 جنيه والله وساعات 3 ونص بالكتير اوى ومره قالى ب 4 وحمايا عرف راح هزقه وقاله انت بتنصب :D

وبعدين انا هنا معنديش حاجه اسمها بوفتيك ولا الحوارات دى انا جوزى بيجيبلى اللحمه كدا قطعه كبيييره بطلع منها بقى انا البوفتيك واللحمه المفرومه وبطلع منها الطبخ وكباب الحله وكله :|


الفراخ بقى زى ما قولتلكم ساعات لما بيبقى معدى على مزارع فيها فراخ حلوه بيجيبلى منها وبيبقى الكيلو ب 7 جنيه عشان جوز دكتور بيطرى فا كل دول بيجاملوه يعنى بس مش اكتر :!!:

بجد حسستونى انى بخيله بس دى الاسعار والله :(:(:(:(:(


لا يا حبيبتي مش بخيله ولا حاجة احنا بس افتكرنا انك مش عارفة الاسعار عشان مش انتي اللى بتنزلي تشتري

kitty_kity;10887560:
لا مش بخيلة يابسبس ولا حاجه
ماحنا كمان هنا الاسعار عندنا ارخص من الي البنات كاتبينها :) عادي يعني

انا بقى لحد دلوقتي ماشية كويس من اول الاسبوع
جبت رز خمسة كيلو ب11.5
وفرخه اتنين كيلو وربع عملت عشرين جنيه الا ربع بالظبط ههههههههه
عملت نصها بانيه ونصها الوراك سبته
وماخلصناش البانيه كمان ههههههههههه احنا اساسا كيلو البانيه بيتعمل عندنا على اربع مرات على الاقل
انا وماما بس ماتنسوش هههههههه

وحبت موز جميييييل من الي ريحته حلوة ده
جبت الكيلو ب4
وجبت كيلو بس

وجبت بلح الكيلو ب3

وجبت طماطم اتنين كيلو الكيلو ب2 جنيه

كدا الحمد لله الاسبوع قرب يخلص وانا ماشية كويس


كويس يا كيتي بس خدي بالك انتي كدة تقريبا بتكملي حاجات نقصت عندك لكن مش بداه من الصفر

انا بقى بحاول اخلص على التلاجة عشان ابدا الشهر الجديد على نضافه واعرف بستهلك قد ايه

بس طبعا في حاجات عندي بتقعد كتير اوي زي الزيت والرز والسكر والمنظفات مش بيخلصوا في شهر
بس انا مش بجيب كميات بردوا الرز بجيب بس كيس بسمتي 2 كيلو وساعات كيلو رز مصري والسكر بجيب كيس 2 كيلو بيقعد كتير لو معملتش حلويات تخيلوا انا عندي كيس سكر 5 كيلو من رمضان ولسه مخلصش

والزيت بردوا من رمضان عشان بستخدم 3 انواع بس كنت جايبه 2 لتر للقلي و2 للطبخ زيت كانولا ولتر زيت زيتون لللطبخ ونص لتر اكسترا فرجن زتون طبعا بردوا للسلطه والفول والجبنه بالطماطم ههههههههه عشان كدة بيقعدوا كتير اوي بالاربع شهور مثلا

* كلاسيك *;10888050:
عقدتوني :(

انا هعيط بجد

انا مش هتاعرف امسك ربع جنية حتى مش مصروف

انا مبعرفش اشتري من البقال اصلاً


لأ مش هتجوز خلاص يفتح الله :D


لا يلا طيب اتدربي واتعودي من دلوقت عشان تبقى ست بيت شطرة كدة واروبه هههههههههه
أ
ناني فيبس;10888706:
لا يا حبيبتي مش بخيله ولا حاجة احنا بس افتكرنا انك مش عارفة الاسعار عشان مش انتي اللى بتنزلي تشتري




:o:o:o مانا بحاول اسئل جوزى بس اللى هو مش بيحسبه سئلتكوا عليه :D
k
اه مانا واخده بالي ياناني اني بكمل على الي عندي
بس بحسب برده بستهلك منها اد ايه
m
shimaaafifi;10884609:
بنات انا نفسيا متدمره ادعولى بجد من قلبكم

حبيبتي ربنا يفك كربك ويريح قلبك يارب


kitty_kity;10887535:
ميتسي
الجلوية مستوى المعيشه فيها عالي فعلا عشان هي راقية
احنا كنا ساكنين فيها :)

اوعي تكوني بتجيبي حاجتك من كائن
ده غالي جدا هههههه
وافتكر ان كان في محل خضار هناك كانت اسعاره كويسة مش سوبر ماركت هو لا محل

والسمك فعلا رخيص ف الدمام
ومش لازم تنزلي القطيف
لو ليكي ف السمك اوي ممكن تروحي سيهات وتجيبي كمية
بس احنا كنا بنجيب كل مانحتاج بس
من محل جنبنا

والله كنتي في الجلويه؟انا سكنه في شارع متفرع من الطرباق.
والله المشكله عندي في الوقت بستسهل واروح سوبر ماركت باليل

بس قوليلي فعلا فيه فرق اسعار كبير بين السوق والسوبر ماركت؟
والله انا اخر مره زوجي جايب 4 كيلو طماطم ب 20 ريال

كوباية مايه;10887592:
قوليلى الرز اسمه ايه؟؟؟ وانا عندى الطماطم الكيلو ب جنيه ونص بس :p:p:p

انا ب 5 ريال عنديييييييي
k
شكلك كنتي ف بيتنا ياميتسي ههههه
احنا كمان كنا عند الطرباق
كنا ف فيلا بيضا...
وقصادها اربع فيلات شبه بعض لونهم روز كدا هههههههههههههه

السوق اه يفرق كتير عن السوبر ماركت
جمعي طلباتك من خضار وفاكهه وانزلي جيبيها
X