اللى عايزة تظبط مصروف البيت تتفضل بسرعة لو سمحت

&Nada& 17-12-2009 1,060 رد 338,937 مشاهدة
m
kitty_kity;10890593:
شكلك كنتي ف بيتنا ياميتسي ههههه
احنا كمان كنا عند الطرباق
كنا ف فيلا بيضا...
وقصادها اربع فيلات شبه بعض لونهم روز كدا هههههههههههههه

السوق اه يفرق كتير عن السوبر ماركت
جمعي طلباتك من خضار وفاكهه وانزلي جيبيها


هههههه
للا مش في بيتكم يا كيتي
انا بيتي في الشارع اللي علي نصيته صيدليه النهدي


ان شاء الله هظبط موضوع اني اشتري من السوق
ناس كتير فعلا هنا بيقوليلي كدا.انه اقل...ربنا يسهل
أ
بنات قاعده بمخمخ وجايه بخطه ماتخرش الميه ان شاء الله
k
البنات الي قاعدين ف الامارات او السعودية او مصر
موقع logta
بيجيب العروض كلها


تاني حاجه
الراية عامل عرض على البطاطا الكرتونة ب4.95 ريال
مش فاكرة مين الي كانت بتقول نفسها ف بطاط اهههههههههههههههههههه
S
بسم الله ماشاء الله عليكم
ربنا يوعدني كدا ويبعتلي واحد طيب وابن حلال اصعب علية ويتجوزني:'(:'(:'(
واعرف اطبق حاجة من اللي بتقولو عليهادي
لاني انا مسرفة جدااااااااااااااااااااااااااااااااااااا
بشكل غير عادي

كوباية مايه;10883643:
:'(:'(:'(

بصى انا حسبتها ازاى: اللحوم : 4 كيلو فى الشهر = 150 جنيه
انا شايفة كتير جدا اربعة كيلو في الشهر
الطيور : 4 فرخات صحيحه ويلو بانيه = 110
الارز : 3 كيلو فى الشهر = 10 جنيه
المكرونه انا عملتها تقديريه ب 15 جنيه فى الشهر
الخطار: 50 جنيه اسبوعيا= 200 جنيه
كتير برضة 50 انتي مش هتشتري ولا تطبخي خضار كل يوم

العيش = 30 جنيه
يعني 20 رغيف في اليوم:confused:
لاحظي ان في رز ومكرونة مش معقول هيكون معاهم عيش

الالبان = انا بشرب تقريبا 10 كيلو وباللى بستخمه كمان فى الاكل = 30 جنيه
الاجبان ' احنا ملناش فيها اصلا بس تقريبا بنجيب ب 20 جنيه بس

المجموع بقى : 150+110+10+15+200+30+30_20=565 :'(


الاستهلاك: الكهربا = 100 جنيه تقريبا
لو عندك سخان كهربا غيرية بغاز فورا

النت = 45 جنيه
المايه = 15 جنيه
التليفون 20 جنيه فى الشهر وانا اصلا مش بستخدمه عشان معرفش حد فى البلد دى اكلمه

المجموع بقى : 100+45+15+20=180 :|:|

الصدق: 15 جنيه
التوفير اليومى : 45 جنيه
التوفير الاسبوعى 50 جنيه
الطواريئ:150 جنيه

المجموع بقى:15+45+50+150 =260 :confused::confused:


المجموع الكلى بقى: 565 +180+260= 1005 :badly::badly::badly::badly::badly::badly:


بقلكم ايه لو انا كاتبه حاجات غلط يقولى لانى عملاها تقديريه لانى مش بنزل من االبيت اصلا فا معرفش اسعار الحاجات كام وكمان لو انا كدا حسباها غلط قولولى ولو فى اى اقتراحات يااااااااااريييييييييييييت :hysterical::hysterical::hysterical::hysterical::hysterical:


Boody we zady;10883571:
الرز يا جميل بجيبه ب 2و نص أكياس حلو و نضيف و المكرونة ب 2 الملكة حلوة قوي و اللحمة مش أقل من 40


احنا عندنا الملكة ب175 قرش
بس احنا بنجيب ستار حلوة اوي الكيس ب140 قرش وفي التخفيض لو عليها عرض بتبقي ب120 قرش:)

little_princess20;10884231:
فجاءه وبدون مقدمات خاااالص بقيتى حامل هههههههههههههههههههههههههههههههههههههههه

ربنا يكون فى عونا كلنا

تعرفوا ان صنيه البطاطس المحشيه بتبقى لذيذه وموفره فى اللحمه عن اكلات كتير بجد ماما بتعملها بتبقى روعه وطعمها ملوش حل وبتوفر فى اللحمه المفرومه مقارنه بغيرها وفى ناس بتضيف ليها اضافات غير اللحمه بازلاء وجبنه بتبقى الذ فى الطعم واكثر فى التوفير.
ايه رائيكم اننا نشترى فى الارز كميه بتكفى ب6 شهور وكمان السمنه والزيت والسكر والكبريت والملح والكمون والكزبره والفلفل الاسود والقرنفل وبعض التوابل(مش مفروم يتفرم فقط عند الاستخدام)والمكرونه والشعريه والحاجات دى . وبعض المنظفات و الاريال والصابون لانها ملهاش تاريخ صلاحيه ينتهى قريب وخزين فى البيت.

بصي انا بنزل الازهر اجيب التوابل دي كلها صحيحة وبتبقي رخيصة جدا وطازة وماما بتطحن منها كل فترة
الشاي ماما بتجيب كيلو شاي العبوة اللي هي ربع كيلو بتجيب اربعة
المكرونة بستني لما الاقي عليها عرض في الهواري واجيب منها والرز برضة والزيت
ولاحظي ان في تموين
المنظفات مس بنجيب من السوبر ماركت بجيب من بتاع المنظفات الاريال الاربعة كيلو ب48 جنية والصابون بنجيب بالكرتونة

shimaaafifi;10884609:
بنات انا نفسيا متدمره ادعولى بجد من قلبكم

ربنا يفك كربك يارب

kitty_kity;10887560:
لا مش بخيلة يابسبس ولا حاجه
ماحنا كمان هنا الاسعار عندنا ارخص من الي البنات كاتبينها :) عادي يعني

انا بقى لحد دلوقتي ماشية كويس من اول الاسبوع
جبت رز خمسة كيلو ب11.5
وفرخه اتنين كيلو وربع عملت عشرين جنيه الا ربع بالظبط ههههههههه
عملت نصها بانيه ونصها الوراك سبته
وماخلصناش البانيه كمان ههههههههههه احنا اساسا كيلو البانيه بيتعمل عندنا على اربع مرات على الاقل
انا وماما بس ماتنسوش هههههههه

وحبت موز جميييييل من الي ريحته حلوة ده
جبت الكيلو ب4
وجبت كيلو بس

وجبت بلح الكيلو ب3

وجبت طماطم اتنين كيلو الكيلو ب2 جنيه

كدا الحمد لله الاسبوع قرب يخلص وانا ماشية كويس

ربنا معاكي يا كيتي وتوفري الالفين:)
احنا عندنا الطماطم بجنية
S
اقولكم بقي انا مسرفة في ايه:'(:'(
انا بشتغل مدرسة
بكون في الشغل من الساعة 7.5 لحد الساعة 3
المدة دي كلها بقي تلاقيني شاي وقهوة ونسكافية وفطار
كوباية الشاي بلبن ب1.25 والنسكافية ب2 جنية
الفطار كل يوم بقي دا لو فطرت حاجة مختلفة
مرة جبن مرة من جاد مرة كوك دور مرة مؤمن مرة بيتزا مرة فطير من لابوم
وطبعا اللي حواليكي بيغوكي بشتي الطرق
طبعا كده تقريبا نص المرتب طار:o:o
اوك
جنب المدرسة عندي فتح محل اخر العنقود
تقريبا انا عنده يوميااااااااااا :-o
وكل المدرسة مش انا بس
تلاقي حاجة ب2.5 علي حاجة تانية ب2.5 تدفعي مش ااقل من 20 30 جنية:$::'(:'(
علي حاجات هبلة جدا
بنت اختي بتروح معايا وهي في تمهيدي لسة 3سنين طول ما هي ماشية عصير وبسكويت وشيكولاتة والله العظيم بتصرف مش اقل من 5 جنية يوميا ومش معقول كل مااجيبلها حاجة اخدها من مامتها وبتصعب عليا اقولها لا
كدا المرتب طبعا طااااااااااااااااااااااااار من يوم 15

اعمل ايه ؟
حلهوهالي بقي
ا
كوباية مايه;10887506:
معلش يا بنات عشان فى بس حاجه انا كاتبه الاسعار اللى ععندى هنا انا فى الصعيد وعندى حاجات ارخص بشويه يعنى انا سئلت جوزى قالى انه بيجيب اللحمه الكيلو ب 37 جنيه ونص والجبنه بيجيب الكيلو ب 20 جنيه بردو واللبن انا اللى بجيبه من الراجل بقى بنفسى وبدفعله 3 جنيه والله وساعات 3 ونص بالكتير اوى ومره قالى ب 4 وحمايا عرف راح هزقه وقاله انت بتنصب :D

وبعدين انا هنا معنديش حاجه اسمها بوفتيك ولا الحوارات دى انا جوزى بيجيبلى اللحمه كدا قطعه كبيييره بطلع منها بقى انا البوفتيك واللحمه المفرومه وبطلع منها الطبخ وكباب الحله وكله :|


الفراخ بقى زى ما قولتلكم ساعات لما بيبقى معدى على مزارع فيها فراخ حلوه بيجيبلى منها وبيبقى الكيلو ب 7 جنيه عشان جوز دكتور بيطرى فا كل دول بيجاملوه يعنى بس مش اكتر :!!:

بجد حسستونى انى بخيله بس دى الاسعار والله :(:(:(:(:(


قولى كده بقى الاسعار فى الاقليم والصعيد اقل من هنا كتير طعبا لازم كيلو اللبن يكون ب3 جنيه ويجيلك لحد البيت ومغلى كمان هههههههههههههههههههههههه :lol:
ا
SmSm27;10891172:
اقولكم بقي انا مسرفة في ايه:'(:'(

انا بشتغل مدرسة
بكون في الشغل من الساعة 7.5 لحد الساعة 3
المدة دي كلها بقي تلاقيني شاي وقهوة ونسكافية وفطار
كوباية الشاي بلبن ب1.25 والنسكافية ب2 جنية
الفطار كل يوم بقي دا لو فطرت حاجة مختلفة
مرة جبن مرة من جاد مرة كوك دور مرة مؤمن مرة بيتزا مرة فطير من لابوم
وطبعا اللي حواليكي بيغوكي بشتي الطرق
طبعا كده تقريبا نص المرتب طار:o:o
اوك
جنب المدرسة عندي فتح محل اخر العنقود
تقريبا انا عنده يوميااااااااااا :-o
وكل المدرسة مش انا بس
تلاقي حاجة ب2.5 علي حاجة تانية ب2.5 تدفعي مش ااقل من 20 30 جنية:$::'(:'(
علي حاجات هبلة جدا
بنت اختي بتروح معايا وهي في تمهيدي لسة 3سنين طول ما هي ماشية عصير وبسكويت وشيكولاتة والله العظيم بتصرف مش اقل من 5 جنية يوميا ومش معقول كل مااجيبلها حاجة اخدها من مامتها وبتصعب عليا اقولها لا
كدا المرتب طبعا طااااااااااااااااااااااااار من يوم 15


اعمل ايه ؟

حلهوهالي بقي



لا دانتى كده عايزه وزير الماليه بنفسه يظبطلك المزانيه ههههههههههههههههههههه ههههههههههههههههههههههههه :lol: بهزر معاكى ممكن الفطار تاخدى معاكى من البيت دى حاجه او تفطرى كوبس فى البيت قبل ما تنزلى وحكاية القهوه والشاى والنسكافيه حلها هو انك ممكن انتى وزملائك تجيبو غلايه بالكهربا وتجيبو الشاى والنسكافيه والسكر ولبن نيدو وتعيشو الحياة مع بعض انا جوزى عمل كده مع زملائه فى الشغل لما لقى نفسه بيدفع فلوس كتير فى المشروبات دى برا البيت بيقسمو الحاجه على بعض والموضوع ده وفر معاهم جامد اما اخر العنقود فانتى ممكن تدخليه مره واحده لس فى الشهر ولو جبتى حاجه لازم تكونى متأكده انك فعلا محتاجها مش بتشترى وخلاص اما بنت اختك الله يكون فى عونك هشان انا بعانى مع بنتى فى الموضوع ده بس بحاول اسيطر عليها على قد ما بقدر واخلى معايا لبان وبونبونى فى شنطتى فبيحل معايا الموضوع شويه اتمنى اكون قدرت افيدك بحاجه :)

b
انووووش;10891189:
قولى كده بقى الاسعار فى الاقليم والصعيد اقل من هنا كتير طعبا لازم كيلو اللبن يكون ب3 جنيه ويجيلك لحد البيت ومغلى كمان هههههههههههههههههههههههه :lol:

علي فكره بقي احنا اللبن عندنا ب4.5
انا في الفيوم واهو نعتبر محافظه مش كبيره خاااااااااالص
S
انووووش;10891671:
لا دانتى كده عايزه وزير الماليه بنفسه يظبطلك المزانيه ههههههههههههههههههههه ههههههههههههههههههههههههه :lol: بهزر معاكى ممكن الفطار تاخدى معاكى من البيت دى حاجه او تفطرى كوبس فى البيت قبل ما تنزلى وحكاية القهوه والشاى والنسكافيه حلها هو انك ممكن انتى وزملائك تجيبو غلايه بالكهربا وتجيبو الشاى والنسكافيه والسكر ولبن نيدو وتعيشو الحياة مع بعض انا جوزى عمل كده مع زملائه فى الشغل لما لقى نفسه بيدفع فلوس كتير فى المشروبات دى برا البيت بيقسمو الحاجه على بعض والموضوع ده وفر معاهم جامد اما اخر العنقود فانتى ممكن تدخليه مره واحده لس فى الشهر ولو جبتى حاجه لازم تكونى متأكده انك فعلا محتاجها مش بتشترى وخلاص اما بنت اختك الله يكون فى عونك هشان انا بعانى مع بنتى فى الموضوع ده بس بحاول اسيطر عليها على قد ما بقدر واخلى معايا لبان وبونبونى فى شنطتى فبيحل معايا الموضوع شويه اتمنى اكون قدرت افيدك بحاجه :)


تفتكري وزير المالية هيعرف؟
ههههههههههه
دا انا عايزة اعانة من الامم المتحدة واعمل صندوق اتبرع ولو بجنية
هههههههه
بصي ياستي حكاية الفطار دي انا مبعرفش اقوم من النوم علي الاكل لازم يعدي عليا علي الاقل 3ساعات ليه معرفش
ثانيا عندنا في المدرسة حكاية ان حد يجيب غلاية بالكهربا دي ممنوعة منعا تاااااااااااااام
امال الكانتين بتاع المدرسة مين يشتري منه
دي مدرسة خاصة يا حبيبتي كل حاجة بفلوس دا لو يقدرو يبعونا احنا شخصيا:$::$:
اما بقي 2.5 ونص فصعب جدا اني مدخلوش اوقات كتير بتبقي اختي عايزة حاجة او انا محتاجة حاجة بجد او مش لاقية حاجةاعملها كدا يعني ;)
بوسي بنت اختي بقي دا يا ماما مش طفلة عادية زي بقية الاطفال لالالالالالالالالالالالالالالالالالالا
دي حاجة تانية:struggle::struggle::struggle:
مينفعش معاها اللبان والبنبوني اللي في الشنطة دا
لازم تدخل وتختار وتدفع هي الفلوس بنفسها ولو دخلنا اي مكان ومشترناش حاجة توقف علي الباب وتقولي وانا هاخرج من غير ماشتري حاجة كدا؟:mad:
لا مينفعش انا لازم اشتري اي حاجة
يعني هي بتشتري لمجرد انها بتشتري وبسسسسسس
ولو قولتلها لاتقولي ليه انتي مش معاكي فلوس اقولها انا قولت لا وخلاص
تقولي هو انتي متعرفيش تقولي حاضر ونعم وتسكتي8o|
تخيلي بقي الحوار دافي الشارع او في المحل بصوت عالي يوميا 5 ايام في الاسبوع
مع طفلة عندها 3سنين علشان خاطر شيكولاتة او عصير
طبعا بشتري وادفع واسكت:rolleyes::rolleyes:
هاعمل ايه يعني
ا
SmSm27;10891944:
تفتكري وزير المالية هيعرف؟

ههههههههههه
دا انا عايزة اعانة من الامم المتحدة واعمل صندوق اتبرع ولو بجنية
هههههههه
بصي ياستي حكاية الفطار دي انا مبعرفش اقوم من النوم علي الاكل لازم يعدي عليا علي الاقل 3ساعات ليه معرفش
ثانيا عندنا في المدرسة حكاية ان حد يجيب غلاية بالكهربا دي ممنوعة منعا تاااااااااااااام
امال الكانتين بتاع المدرسة مين يشتري منه
دي مدرسة خاصة يا حبيبتي كل حاجة بفلوس دا لو يقدرو يبعونا احنا شخصيا:$::$:
اما بقي 2.5 ونص فصعب جدا اني مدخلوش اوقات كتير بتبقي اختي عايزة حاجة او انا محتاجة حاجة بجد او مش لاقية حاجةاعملها كدا يعني ;)
بوسي بنت اختي بقي دا يا ماما مش طفلة عادية زي بقية الاطفال لالالالالالالالالالالالالالالالالالالا
دي حاجة تانية:struggle::struggle::struggle:
مينفعش معاها اللبان والبنبوني اللي في الشنطة دا
لازم تدخل وتختار وتدفع هي الفلوس بنفسها ولو دخلنا اي مكان ومشترناش حاجة توقف علي الباب وتقولي وانا هاخرج من غير ماشتري حاجة كدا؟:mad:
لا مينفعش انا لازم اشتري اي حاجة
يعني هي بتشتري لمجرد انها بتشتري وبسسسسسس
ولو قولتلها لاتقولي ليه انتي مش معاكي فلوس اقولها انا قولت لا وخلاص
تقولي هو انتي متعرفيش تقولي حاضر ونعم وتسكتي8o|
تخيلي بقي الحوار دافي الشارع او في المحل بصوت عالي يوميا 5 ايام في الاسبوع
مع طفلة عندها 3سنين علشان خاطر شيكولاتة او عصير
طبعا بشتري وادفع واسكت:rolleyes::rolleyes:

هاعمل ايه يعني


اسميحلى ممكن اقولك حاجة انتى تاخديها وتركبى تاكسى وعلى البيت فورا :lol:
عشان تريحى دماغك
B
أنا جوزي حيقبض بكرة ان شاء الله و حأبدأ أول الشهر ادعولي أوفر حاجة ان شاء الله 5 جنييييييييييييييييييييييه هههههههههههههههه
m
SmSm27;10891172:
اقولكم بقي انا مسرفة في ايه:'(:'(
انا بشتغل مدرسة
بكون في الشغل من الساعة 7.5 لحد الساعة 3
المدة دي كلها بقي تلاقيني شاي وقهوة ونسكافية وفطار
كوباية الشاي بلبن ب1.25 والنسكافية ب2 جنية
الفطار كل يوم بقي دا لو فطرت حاجة مختلفة
مرة جبن مرة من جاد مرة كوك دور مرة مؤمن مرة بيتزا مرة فطير من لابوم
وطبعا اللي حواليكي بيغوكي بشتي الطرق
طبعا كده تقريبا نص المرتب طار:o:o
اوك
جنب المدرسة عندي فتح محل اخر العنقود
تقريبا انا عنده يوميااااااااااا :-o
وكل المدرسة مش انا بس
تلاقي حاجة ب2.5 علي حاجة تانية ب2.5 تدفعي مش ااقل من 20 30 جنية:$::'(:'(
علي حاجات هبلة جدا
بنت اختي بتروح معايا وهي في تمهيدي لسة 3سنين طول ما هي ماشية عصير وبسكويت وشيكولاتة والله العظيم بتصرف مش اقل من 5 جنية يوميا ومش معقول كل مااجيبلها حاجة اخدها من مامتها وبتصعب عليا اقولها لا
كدا المرتب طبعا طااااااااااااااااااااااااار من يوم 15

اعمل ايه ؟
حلهوهالي بقي


انتي بجد مسرفه جدااا ومستعجله اووي علي الجواز علشان تخربي بيته ههههههه...بصي ياستي الشاء والنسكافيه فعلا انوش عندها حق في الغلايه واالحاجات ده انتي وصحابك بجد فكره هايله...الفطار ياحبيبيتي انتي ازاي بتفطري من مومن وكوود دوور ماينفعش افطري حاجات خفيفه من جاد مثلا ايام كده ...ايام خدي معاكي سندوشات..
بنت اختك ربنا يعنيك عليها....هههههه
اخر العنقود روحي اتفرجي وماتشتريش حاجه غير تكوني محتاجها في جهازك ان شاء اللله فهمتي يارب اكون افدتك
m
دلوقتي باه ان شاء الله يوم الجمعه هنخرج بقالنا جمعتين جوزي عنده شغل...وانا الحمدلله خلصنا مصروف الشهر ال فات وجوزي اخد 200 رايال من الصيدليه بس احنا بدانا الشهر ال فات من 25 دلوقتي ....بس هو هيبقبض الشهر ده يوم 30
ماهو نستني لحد مايبقبض ولا نسحب من ال معانا في البنك احنا معانا 3000 ريال مصروفي الاول 500 ومصروف البيت 1000 وعايزي اشتري حاجات للتنين ال جايين دوول حلوها معايا وايجار الشقه 1000 بس اول الشهر ده
ايه رايكم
t
ميكو انتى عاوزة خبير ذرة يحلها
اولا انتى لسه بتنصحى واحده غيرك انصحى نفسك علشان انتوا فى غربة ولازم تحوشوا مش رايحين تصرفوا وترجعوا فاضين بلاش خروج الاسبوع ده وقللى مصروفك شوية ربنا معاكى
k
ميكو
مش لازم كل شهر تجيبي حاجات بألف للنونات ياقمر
اصبري شوية انتي دلوقت ف عز موسم الشتا
شهر بالظبط والمحلات عندك هتعمل تصفيات
قريبتي بقولك جايبه حاجات والله التيكت بتاعها لسه عليها
سعرها الاصلي 70 و80
وجايباها ب5 و 10 و 15
فانتي اصبري شوية وان شاء الله هتلحقي تجيبي

وبالنسبة للأكل وكدا
لو معاكم عربية انزلوا المناطق الشعبية شوية او كدا شوفوا سوق مثلا اشتروا منه خضار وفاكهه
ولاحظي انك محتاجه توفري لان النونات لما يجوا ان شاء الله هيحتاجوا مصاريف اكتر
n
ناني فيبس;10885132:

يبقى دة اكيد مش نص كيلو بجد

انا بجيب النص كيلو بيكون 8 قطع كويسين مش صغيرين

بس دة كدة عايز ميزانيه كبيرة اوي في الاول معتقدتش انه هينفع



انا امبارح صرفت في كلام فاضي تاني بردوا مفيش فايدة :thumbs_down::thumbs_down:



مش عارفه يا ناني يمكن زي ما البنات بتقول الجزار بيقطع الكيلو و بعدين يشفيه

ناااااااااااني :mad: امسكي نفسك بقي بلاش فضايح و خليكي فاكره انك عايزه تحوشي خلي الهدف ده دايما قدامك


SmSm27;10891172:
اقولكم بقي انا مسرفة في ايه:'(:'(

انا بشتغل مدرسة


اعمل ايه ؟

حلهوهالي بقي




طيب هو الكتيل ليه ممنوع

bonbona we bas;10891718:
علي فكره بقي احنا اللبن عندنا ب4.5
انا في الفيوم واهو نعتبر محافظه مش كبيره خاااااااااالص


عااااااااا انا بشتري اللبن ب 5.5
Boody we zady;10892017:
أنا جوزي حيقبض بكرة ان شاء الله و حأبدأ أول الشهر ادعولي أوفر حاجة ان شاء الله 5 جنييييييييييييييييييييييه هههههههههههههههه



ربنا معاكي يا ام بودي:adore:
n
ميكو مصروف البيت 1000 و الايجار 1000 و مصروفك 500 يبقي انتي كده لسه معاكي 500 صح دول مينفعش تشتري بيهم للبيبيهات

و بعدين انا مش فاهمه هو مصروفك ده بتحوشيه في البنك ليكي انتي و لا بتاعك انتي و جوزك و لو في زنقه تاخدوا منهم

لو ليكي لوحدك يبقي انتوا لازم تضغطوا نفسكوا جامد عشان مصاريف الولاده و المصاريف اللي بعد كده بتاعه البامبرز و خلافه


اه خدت بالي انتي واخدين 200 قرض يبقي انتي كده فاضلك 300 بس صح
k
مش لازم الكاتل ياسمسم
على فكرة مسألة مابتعرفيش تفطري الا بعد ماتصحي بكام ساعه دي غلط
لو سبتي نفسك كدا هتفضلي كدا طول عمرك
وهتعاني
يعني ده معناه انك عمرك ماهتفطري ف بيتك حتى لو اتجوزتي
فلازم تحاولي تعودي نفسك

انا شخصيا بفطر قبل مانزل من البيت...وبقعد لحد ماجي من الكلية ماباكلش حاجه بره عشان ماتخنش هههههههههه
مش عشان توفيروالله
بس لو جعت اوي بجيب بقى حاجه دايت او كدا
وبتغدا الساعه 5 او 6 لما ماما تيجي
بين الفطار والغدا مابسمحش لنفسي غير بخضار او فاكهه
وبالليل مابتعشاش الا لو جعت ممكن زبادي
وده خلاص بقى لايف ستايل عندي مش ريجيم يتعبني
والحمد لله وزني ثابت بقاله سنين بيتأرجح بين ال52 وال55

وده خلاني الاجازة الي فاتت اصوم يوم ويوم لاني كدا او كدا كنت بتغدا بعد المغرب فقولت يبقى بثواب واصوم احسن
ودلوقت الحمد لله اتنين وخميس على طول
فحاوي تصومي كمان ان شاء الله اهو هيبقى بنية كويسة وتاخدي ثواب

وبالنسبة لبنت اختك انا شايفه بصراحة ان ده اسلوب غلط انك تسمحي بيه
ماينفعش تسيبيها تاخد كل حاجه
لازم قبل ماتدخل تبقي متفقة معاها ان لها حاجه واحده بس
مش عشان التوفير
عشانها هي ماتبقاش عارفه ان طلباتها اوامر
كدا غلط
&
مبدئيا احنا متفقين ان الناس الطبيعية بياكلو فى الشهر 8 مرات لحمة وزيهم فراخ والبقى سادة وسمك ...ماشى؟؟
وشبه متفقين ان كيلو اللحمة تقريبا يقضى 3 اكلات....
اذن فان يكفينا فى الشهر حوالى 3 كيلو لحمة يقضونتا 9 مرات على الاقل
والفراخ 3 فرخات صحيحة الواحدة كيلو ونص وكيلو بانيه يقضونا حوالى 9 مرات على الاقل
والباقى سمك وسادة
كوباية مايه;10883643:
:'(:'(:'(

بصى انا حسبتها ازاى: اللحوم :3 كيلو فى الشهر = 120 جنيه
الطيور : 3 فرخات صحيحه ويلو بانيه = 90
الارز : 3 كيلو فى الشهر = 10 جنيه
المكرونه انا عملتها تقديريه ب 15 جنيه فى الشهر (كدة حوالى 10 مرات مكرونة فى الشهر)

العيش =10 جنيه
الالبان والجبن وحاجة العشا = 150
الدقيق والسكر والزيت والبقوليات =50
نثريات اسبوعية =50*4= 200
المجموع بقى : 120 +90+10+15+10+150+50+200=660 بالتقريب
الاستهلاك: الكهربا = 100 جنيه تقريبا
النت = 45 جنيه
المايه = 15 جنيه
التليفون 20 جنيه فى الشهر وانا اصلا مش بستخدمه عشان معرفش حد فى البلد دى اكلمه

المجموع بقى : 100+45+15+20=180 :|:|




المجموع الكلى بقى: 660 +180=850 بالتقريب


انتو عاااارفين لو صرفنا كدة بس يبقى انجاز:thumbs_up::thumbs_up:
عشان اصلا فيه بقى منظفات ومناديل وبامبرز
وظروف كل واحدة تختلف عن التانية
فا انتى لو عرفتى متعديش الاف فى الاول كدة ,,,, هاديكى الوسام اياه;)(البخيلة اهى:p)
والشهر اللى بعده نحوش اكتر وهكذا لحد منوصل المستوى المطلوووب

[QUOTE=ناني فيبس;10885132]اللى اعرفة ان كيلو اللحمه مابين 45 و 50



هو في حاجات كتير ناقصه

زي المنظفات كلها والفطار والعشا فين الوجبتين دول ؟



يبقى دة اكيد مش نص كيلو بجد

انا بجيب النص كيلو بيكون 8 قطع كويسين مش صغيرين



يعني ايه مفهمتش يقصدوا ايه



بس دة كدة عايز ميزانيه كبيرة اوي في الاول معتقدتش انه هينفع



انا امبارح صرفت في كلام فاضي تاني بردوا مفيش فايدة :thumbs_down::thumbs_down:


ازعق يعنى ؟8o|:mad:8o|؟؟؟؟
عاقبى نفسك يا هانم....تعقدى يوم كامل تدخلى على عروووووووووس ومتتكلميش(شوفى حتقدرى ولا لأ:D؟)
ن
kitty_kity;10890593:


السوق اه يفرق كتير عن السوبر ماركت
جمعي طلباتك من خضار وفاكهه وانزلي جيبيها


تخيلوا انا روحت السوق عندي هنا على امل انه ارخص لقيت ان السوبر ماركت ارخص منه بكتير بس دة بالنسبه لسعر الكيلو لكن السوق لو هتخدي بالكرتونه هيبقى ارخص جدا جدا لكن انا حسبتها ان في كل حاجة لو خدتها بالكرتونه مش هتعيش الشهر كله ونصها هيبوظ وهتترمي وفي الاخر هبقى بس خدت نص الحاجة بسعر اعلى من السوبر ماركت لاننا فردين بس والكراتين مش عمليا لينا خالص وخصوصا ان التلاجة بتعتي عاديه مش كبيرة اوي فبقيت اجيب على قدي من السوبر مركت استهلكه ولما يخلص اجيب غيره بجيب الخضار والفاكهة كل اسبوع

shimaaafifi;10890731:
بنات قاعده بمخمخ وجايه بخطه ماتخرش الميه ان شاء الله


يلا شدي حيلك ومستنينك

kitty_kity;10890795:
البنات الي قاعدين ف الامارات او السعودية او مصر
موقع logta
بيجيب العروض كلها




انا فعلا بتابعه من وقت للتاني والعروض في رمضان كانت هايله جبت منها الاساسيات ولسه بستخدمها لحد دلوقت


SmSm27;10891172:
اقولكم بقي انا مسرفة في ايه:'(:'(

انا بشتغل مدرسة
بكون في الشغل من الساعة 7.5 لحد الساعة 3
المدة دي كلها بقي تلاقيني شاي وقهوة ونسكافية وفطار
كوباية الشاي بلبن ب1.25 والنسكافية ب2 جنية
الفطار كل يوم بقي دا لو فطرت حاجة مختلفة
مرة جبن مرة من جاد مرة كوك دور مرة مؤمن مرة بيتزا مرة فطير من لابوم
وطبعا اللي حواليكي بيغوكي بشتي الطرق
طبعا كده تقريبا نص المرتب طار:o:o
اوك
جنب المدرسة عندي فتح محل اخر العنقود
تقريبا انا عنده يوميااااااااااا :-o
وكل المدرسة مش انا بس
تلاقي حاجة ب2.5 علي حاجة تانية ب2.5 تدفعي مش ااقل من 20 30 جنية:$::'(:'(
علي حاجات هبلة جدا
بنت اختي بتروح معايا وهي في تمهيدي لسة 3سنين طول ما هي ماشية عصير وبسكويت وشيكولاتة والله العظيم بتصرف مش اقل من 5 جنية يوميا ومش معقول كل مااجيبلها حاجة اخدها من مامتها وبتصعب عليا اقولها لا
كدا المرتب طبعا طااااااااااااااااااااااااار من يوم 15


اعمل ايه ؟

حلهوهالي بقي



انتي لازم تخدي معاكي سندوتشات من البيت احسن وممكن مرتين بس تفطري من برا

وكمان اشتري ترمس هيوفر معاكي جامد وخدي فيه ميه سخنه وخدي شاي ونسكافيه ولبن نيدو معاكي واعملي واشربي هيوفر اكتر بكتير

والنوته بقى المفروض تعلميها ان ماينفعش كل حاجة تقول عليها تحصل دة غلط عليها وهتطلع معندهاش اي تحمل بالمسئوليه خالص ومش بتسمع الكلام



Boody we zady;10892017:
أنا جوزي حيقبض بكرة ان شاء الله و حأبدأ أول الشهر ادعولي أوفر حاجة ان شاء الله 5 جنييييييييييييييييييييييه هههههههههههههههه


ان شاء الله كمان هتوفري اكتر من 50 جنيه مش 5 بس ربنا يوفقك ويبعد عننا المغريات ويكرهنا في الشرا :D

miko85;10892831:
دلوقتي باه ان شاء الله يوم الجمعه هنخرج بقالنا جمعتين جوزي عنده شغل...وانا الحمدلله خلصنا مصروف الشهر ال فات وجوزي اخد 200 رايال من الصيدليه بس احنا بدانا الشهر ال فات من 25 دلوقتي ....بس هو هيبقبض الشهر ده يوم 30
ماهو نستني لحد مايبقبض ولا نسحب من ال معانا في البنك احنا معانا 3000 ريال مصروفي الاول 500 ومصروف البيت 1000 وعايزي اشتري حاجات للتنين ال جايين دوول حلوها معايا وايجار الشقه 1000 بس اول الشهر ده
ايه رايكم


معلش انا عارفة حاولوا تخرجوا خروجوا ماتصرفوش فيها كتير اوي واهو الاسم خرجتوا ومحرمتوش نفسكوا

واجلي الشرا دلوقت او هاتي بس نص اللى كنتي ناويه تجبيه واصبري لاول الشهر

وماشاء الله الايجار 1000 بس فعلا صدقوا الناس هنا لما قالوا السعوديه رخيصة موووووووووت

lifedrop;10893625:
مبدئيا احنا متفقين ان الناس الطبيعية بياكلو فى الشهر 8 مرات لحمة وزيهم فراخ والبقى سادة وسمك ...ماشى؟؟
وشبه متفقين ان كيلو اللحمة تقريبا يقضى 3 اكلات....
اذن فان يكفينا فى الشهر حوالى 3 كيلو لحمة يقضونتا 9 مرات على الاقل
والفراخ 3 فرخات صحيحة الواحدة كيلو ونص وكيلو بانيه يقضونا حوالى 9 مرات على الاقل
والباقى سمك وسادة
[QUOTE=كوباية مايه;10883643]:'(:'(:'(

بصى انا حسبتها ازاى: اللحوم :3 كيلو فى الشهر = 120 جنيه
الطيور : 3 فرخات صحيحه ويلو بانيه = 90
الارز : 3 كيلو فى الشهر = 10 جنيه
المكرونه انا عملتها تقديريه ب 15 جنيه فى الشهر (كدة حوالى 10 مرات مكرونة فى الشهر)

العيش =10 جنيه
الالبان والجبن وحاجة العشا = 150
الدقيق والسكر والزيت والبقوليات =50
نثريات اسبوعية =50*4= 200
المجموع بقى : 120 +90+10+15+10+150+50+200=660 بالتقريب
الاستهلاك: الكهربا = 100 جنيه تقريبا
النت = 45 جنيه
المايه = 15 جنيه
التليفون 20 جنيه فى الشهر وانا اصلا مش بستخدمه عشان معرفش حد فى البلد دى اكلمه

المجموع بقى : 100+45+15+20=180 :|:|




المجموع الكلى بقى: 660 +180=850 بالتقريب


انتو عاااارفين لو صرفنا كدة بس يبقى انجاز:thumbs_up::thumbs_up:
عشان اصلا فيه بقى منظفات ومناديل وبامبرز
وظروف كل واحدة تختلف عن التانية
فا انتى لو عرفتى متعديش الاف فى الاول كدة ,,,, هاديكى الوسام اياه;)(البخيلة اهى:p)
والشهر اللى بعده نحوش اكتر وهكذا لحد منوصل المستوى المطلوووب


ازعق يعنى ؟8o|:mad:8o|؟؟؟؟
عاقبى نفسك يا هانم....تعقدى يوم كامل تدخلى على عروووووووووس ومتتكلميش(شوفى حتقدرى ولا لأ:D؟)



لا لا خلاص انا هقدر امنع نفسي من الشرا لكن مش هقدر متكلمش ههههههههههههههههه
انتي شديدة اوي مع الموظفين بتوعك :D
X